טיפים לבחירה והתנהלות עם רכב שכור בחו"ל

השכרת רכב בחו"ל מאפשרת את החופש לחקור יעדים בקצב שלכם, ולהגיע לאן שאתם רוצים ללא תלות בלוחות זמנים או זמינות של תחבורה ציבורית. עם זאת, רבים מורתעים מבחירה הרכב ונהיגה בו, במיוחד בשל חשש מפני התקנות והנהלים המקומיים.

ממחקר על חברות השכרה ועד ניצול של הטבות לטיסות – הנה טיפים שימושיים כדי להבטיח חוויה חלקה בעת השכרה והתנהלות עם רכב במדינה זרה.

בצעו מחקר מקדים

 

התחילו במחקר של חברות השכרת רכב אשר זמינות במדינת היעד שלכם. חפשו ביקורות ודירוגים כדי לאמוד את רמות האמינות ושירות הלקוחות. בדקו אילו חברות בינלאומיות מחזיקות סניפים במדינה, שכן לרוב הן מספקות שירותים ברמה גבוהה יותר.

הכירו את חוקי הנהיגה המקומיים

בדקו והבינו את חוקי הנהיגה, התמרורים ותנאי הדרך במדינה בה אתם צפויים לבקר. קראו לגבי מגבלות מהירות, תקנות חניה וחוקי דרך ייחודיים. זכרו, מאפייני הנהיגה יכולים להשתנות משמעותית ממדינה למדינה.

בדקו בנוגע לדרישות עבור היתר נהיגה בינלאומי

מדינות מסוימות דורשות רישיון נהיגה בינלאומי, בנוסף לרישיון הנהיגה שלכם. אם זה המצב, ודאו שיש לכם את התיעוד הדרוש לפני שאתם טסים, כדי למנוע סיבוכים משפטיים.

בחרו את הרכב המתאים

שקלו את צרכי הנסיעה שלכם בעת בחירת הרכב. אם אתם אמורים לנהוג בעיר, מכונית קטנה יותר עשויה להיות פרקטית יותר כדי להתמודד עם רחובות צרים וחניה מוגבלת. עבור שטח כפרי או דרכים לא סלולות, רכב גדול יותר או 4X4 עשוי להתאים יותר.

בחנו היטב את הרכב השכור

לפני הנסיעה הראשונה, בדקו היטב את הרכב השכור, אתרו נזקים ו-ודאו שהם מתועדים על ידי חברת ההשכרה. חפשו שריטות, שקעים או בעיה תפקודית ברכב. צלמו תמונות או סרטונים כראיות. הקדישו זמן מה להכיר את הפקדים והתכונות של הרכב, כגון אורות, מגבים ובלמי חירום.

היזהרו משדרוגים ותוספות

חברות השכרה מנסות לעתים קרובות למכור שירותים נוספים כמו GPS, Wi-Fi וכו'. שקלו היטב אם התוספות הללו נחוצות לטיול שלכם, על מנת להישאר במסגרת התקציב לחופשה.

הבינו את מדיניות הדלק

חלק מחברות ההשכרה מציעות הסדר דלק מלא, במסגרתו מקבלים את הרכב עם מיכל מלא ואתם מצופים להחזירו מלא. חברות אחרות נוקטות בגישות שונות, ואלה יכולות להשפיע על עלות השכירות הכוללת.

דעו מה לעשות במקרה של תאונה

במקרה של תאונה, דעו את הנוהל לטיפול במצבים כאלה. סביר להניח שתצטרכו לפנות באופן מיידי לחברת ההשכרה, לתעד את האירוע בתמונות ואולי להגיש דו"ח למשטרה המקומית.

עיינו במדיניות ההחזרות

הכירו היטב את תנאי החזרת הרכב, לרבות המיקום, השעה והמצב בו יש להחזירו. זכרו שהחזרות מאוחרות עלולות לגרור עמלות גבוהות.

נצלו הטבות לטיסות

לסיום, לפני שאתם בוחרים רכב, בדקו אם כרטיס האשראי שלכם מציע הנחות להשכרת רכב בחו"ל. הסיכוי גבוה בעיקר בכרטיסים מיוחדים לטיסות, אך גם בתוכניות תגמולים רגילות יש הטבות כאלה.

 

יצירת קשר מהירה